понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 127
home Вести

Мечките на Бистра се разбудија од зимскиот сон (ВИДЕО)

Мечките на Бистра се разбудија од зимскиот сон (ВИДЕО)

Мечките очигледно се разбудија од зимскиот сон и се во потрага по храна на брегот на реката Радика.

Снимката што е направена денеска во близина на селото Ростуше и ни ја испрати наш гледач, покажува мечиња покрај Радика што се качуваат на неколку метри високото дрво, објавува Канал 5.

Најнови вести

Коронавирус