среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 132
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

„Ме интересира дали освен одмор на КИЧЕЕЦ му дадоа и К15?“

„Ме интересира дали освен одмор на КИЧЕЕЦ му дадоа и К15?“

Во медиумите вчера беше објавена информација дека во тешката сообраќајна незгода која се случи на патниот правец Гостивар – Кичево учествувал и познатиот бизнисмен Зоран Милески Кичеец. Неколку часа подоцна стигна соопштение дека тој е времено пуштен од затвор поради здравствено лекување.

Оваа вест предизвика доста реакции во јавноста и на социјалните мрежи. Во продолжение пренесуваме дел од твитер коментарите:

Најнови вести