петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 215
home Вести

Мажи од Прилеп и Куманово починаа од коронавирус

Мажи од Прилеп и Куманово починаа од коронавирус
ФОТО:СДК

Две лица починаа како последица на коронавирусот во последните 24 часа, информира Министерството за здравство.

Станува збор за 73-годишен прилепчанец кој починал на Инфективна во Скопје.

Втората жртва во изминатиов ден е 76-годишен пациент од Куманово кој починал во локалната болница.

Коронавирус