вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 1
home Вести

Маж од Крушево уапсен поради тоа што полицијата го најде во неговиот автомобил

Маж од Крушево уапсен поради тоа што полицијата го најде во неговиот автомобил

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крушево поднесе кривична пријава против А.И.(31) од с.Норово, крушевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 31.07.2020, полициски службеници извршиле преглед на патничко возило „бмв“, управувано од А.И., при што бил пронајден и одземен сигнален пиштол „EKOL MAJOR“ калибар 9мм., за кој не поседувал соодветна документација.

Најнови вести

Коронавирус