четврток, 5. август 2021. Вести денес: 152
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Маж од Косово со фалсификуван пасош сакал да влезе во Македонија

Маж од Косово со фалсификуван пасош сакал да влезе во Македонија

На 26.05.2021 во 15.10 часот на Граничен премин „Табановце“, полициски службеници го привеле Ш.Џ.(30) од Косово затоа што приложил фалсификувана  патна исправа.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус