четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 46
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Маж и жена снимени како кpaдат во Струмица- кражбата била добро испланирана, но камерите ги фати на дело (ВИДЕО)

Маж и жена снимени како кpaдат во Струмица- кражбата била добро испланирана, но камерите ги фати на дело (ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружат и се споделуваат видеа на кои се гледаат „ликот и делото“ на кpадецoт во продавницата за текстил на булеварот во Струмица. Кpажбaтa е извршена пред неколку дена, откако повозрасен маж заедно со неговата сопруга влегуваат во продавницата со наводна намера да купуваат.

Сопственичката на „Тева текст“ во изјава за портал „Струмица денес“ вели дека кражбата била добро испланирана претходно, бидејќи сопругата на кpaдецот вешто и го одвлекувала вниманието на продавачката.

Kрaдецот од чантата успеал да земе 5.000 денари.

На Фејсбук веќе кружат и неколку видеа со кои се повикуваат сите кои ги познаваат да помогнат во пронаоѓање на сторителите.

Коронавирус