среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 151
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Матурираше Душко Заев – синот на поранешниот премиер веќе е сопственик на компанија за производство на струја (ФОТО)

Матурираше Душко Заев – синот на поранешниот премиер веќе е сопственик на компанија за производство на струја (ФОТО)

Матурира младиот сопственик на компанија за производство на струја Душко Заев. Синот на поранешниот премиер Зоран Заев е 18-годишен тинејџер, кој раководи го струмичката комапнија „Тотал енерџи“.

Матруската забава на младиот бизнисмен беше организирана во Струмица.За оваа вечер, која е најважна за секој средношколец, синот на Заев се одлучи за спортско-елегантна комбинација, сиви панталони, бела кошула, тегет сако и патики.

Неговата сестра Александра матурира во 2019 година, а високото образование го продолжи во Бугарија. Чекаме да видиме дали Душко ќе продолжи со учење или ќе се фокусира на пари правење.

Несомнено, доколу бизнисменот реши и академски да се надградува, ќе може да си дозволи некој од престижните универзитети во светот.

Коронавирус