четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Масовна поддршка за Мицкоски во Прилеп (ФОТО)

Масовна поддршка за Мицкоски во Прилеп (ФОТО)

Прилепчани со масовна поддршка за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој денеска го посети градот под Марковите кули и оствари средби членови и симпатизери на партијата.

По средбта Мицкоски прошета низ Прилепските улици, а многубројни граѓани се сликаа и разговараа со него и му изразија поддршка.

Коронавирус