понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 69
home Вести

Масовна поддршка од граѓаните против фалсификат попис на Заев и СДСМ (ФОТО)

Масовна поддршка од граѓаните против фалсификат попис на Заев и СДСМ (ФОТО)

Илјадници граѓани ширум Република Македонија и денеска масовно даваат поддршка на Граѓанската иницијатива за Закон за поништување на Законот на попис.

„Граѓаните  и денеска упатија јасна порака до Зоран Заев и СДСМ, НЕ за фалсификат попис кој нема да ја отслика реалната бројка на населението во државата.

Ова е доволна причина, Заев и СДСМ да се откажат од политичката, наместо статистичката операција, која значи само задоволување на интересите на коалициските партнери.

ВМРО-ДПМНЕ ги охрабрува сите граѓани кои се уште не се потпишале против овој фалсификат попис, да го сторат тоа на некои од штандовите и заедно да го спречиме злото наречено Зоран Заев и СДСМ“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус