вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 108
home Вести

Масовен протест во Ново Село за драконската казна: „Слобода за Митко Чавков“ (ФОТО+ВИДЕО)

Масовен протест во Ново Село за драконската казна: „Слобода за Митко Чавков“ (ФОТО+ВИДЕО)

Членови на семејството, роднини, пријатели како и граѓани од Ново Село денеска излегоа на протест во знак за поддршка на поранешниот прв човек на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Поддржувачите со пароли „Слобода за Митко Чавков“ го изразија своето незадоволство од драконската казна која ја доби тој во време траење од 18 години затвор.

Коронавирус