сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 48
home Вести

Масовен протест со јасни пораки: „Богата Влада, сиромашен народ“, „Заев апаш, тендери лапаш“!

Масовен протест со јасни пораки: „Богата Влада, сиромашен народ“, „Заев апаш, тендери лапаш“!

„Богата Влада, сиромашен народ“, „Заев апаш, тендери лапаш“! Ова се само дел од пораките испратени на денешниот масовен протест во Скопје.

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица за пет месеци, порачаа од ВМРО-ДПМНЕ кога го најавија денешниот протест.

Огромен број на граѓани, во автомобили, протестот го завршија пред Регулаторната комисија за енергетика, каде ВМРО-ДПМНЕ побара оставки од челниците поради поскапувањето на струјата во време на криза.

Коронавирус