недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 72
home Вести

Масимо Савиќ доби поголемо внимание од охриѓани отколку срамната прослава на Заев (ФОТО)

Масимо Савиќ доби поголемо внимание од охриѓани отколку срамната прослава на Заев (ФОТО)

Хрватскиот пејач Масимо Савиќ кој вчера настапи во Античкиот театар во Охрид доби поголемо внимание отколку владината прослава за НАТО.

Од фотографиите може да се забележи дека побројна беше публиката на концертот на Савиќ, а бојкотирана прославата.

Очајна беше посетеност на, како што ја нарекоа од Владата „Голема граѓанска прослава: Македонија во НАТО и ЕУ“, во Охрид, како и во другите градови.

Изминативе денови граѓаните реагираа до Владата и изведувачите. „Го прославувате предавството на Македонија“, „Заев ја продаде државата, па сега слави“, се само дел од реакциите на народот.

 

Најнови вести