сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Масакр на дрвја во АСУЦ (ФОТО)

Масакр на дрвја во АСУЦ (ФОТО)

„Масакрот“ на дрвјата во средното училиште „Боро Петрушевски“ во Скопје започна денес во раните утрински часови, објавува Газета.мк.

-Овој грд и екстремно штетен чин за градот Скопје до ГАЗЕТА.МК го пратија многу граѓани кои биле во тој дел од градот кој не е повеќе од 1,5 километар од центарот на Скопје. Очекуваме надлежните од Град Скопје да излезат со образложение зошто се сечат овие дрвја стари повеќе од 50 години !?-пишува порталот.

 

 

Коронавирус