четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 34
home Вести

„Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев – Мијалков“

„Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев – Мијалков“

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев – Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата дека Мијалков ќе бега и помагал да ср реализира планот Заев – Мијалков, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

– Мијалков кој бил помаган од власта на крај со црн владин пасат стигнал до ЈО, од каде правеше циркуз за потребите на Заев и глумеше изненаден. Во режијата на Заев за Мијалков учествувало и ЈО, кое дозволило Мијалков 40 минути откако се пријавил, наместо да оди во куќен притвор да парадира пред камери и да го пере Заев. За ова или Русковска треба да си даде оставка или Маричиќ да си оди. Цела јавност ја гледа коалицијата Заев – Мијалков. Народот е против крими коалициите и одговорност ќе има, велат од партијата.

Коронавирус