вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 67
home Вести

Малолетничка имала секс со тинејџер, татко и го пријавил во полиција

Малолетничка имала секс со тинејџер, татко и го пријавил во полиција

Кумановец вчера во полиција пријавил момче од Штип родено 2000 година, бидејќи како што рекол имал сексуален однос со неговата ќерка.

Мажот пријавил дека пред два дена неговата 13- годишна ќерка го напуштила нивниот дом и заедно со Н.Д. од Штип со такси возило заминале во Радовиш во куќа кај негов роднина каде имале сексуален однос.

Известен е Јавен обвинител и се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус