недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 73
home Вести

Малку облачно, повеќе топло – температури до 35 степени

Малку облачно, повеќе топло – температури до 35 степени

Малку до умерено облачно и нешто потопло. Во западните делови повремено значително облачно со краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 32 степена.

Локални избори 2021