среда, 11. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Малчески: Снаа за брат на Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ со плата од околу 2000 евра- тоа ли е причината што ја опструира истрагата за Рекет?

Малчески: Снаа за брат на Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ со плата од околу 2000 евра- тоа ли е причината што ја опструира истрагата за Рекет?

Снаа за брат на Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ, со плата од околу 2000 евра!, вели универзитетскиот професор Самоил Малчески.

-Дали тоа е причината што Русковска ја опструира истрагата за рекет од преку 20 милиони евра?, прашува Малчески.

Коронавирус