четврток, 22. април 2021. Вести денес: 69
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Вести

Малчески: Осомничените во Рекет немаат капацитет, знаење, ни храброст за таква акција! Кои и колку од власта треба да се спасат?

Малчески: Осомничените во Рекет немаат капацитет, знаење, ни храброст за таква акција! Кои и колку од власта треба да се спасат?

До кога ОЈО и Русковска ќе ќутат и ќе ја опструираат истрагата за рекет?, прашува универзитетскиот професор Самоил Малчески и додава дека станува збор за рекет од преку 20 милиони евра.

-Прво и второ осомничените нит имаат капацитет, нит знаење, нит пак храброст за таква акција!
Кои и колку од власта треба да се спасат???, пишува Малчески на Фејсбук.

Коронавирус