среда, 21. април 2021. Вести денес: 106
home Вести

Малчески: Нели бевте за НАТО, како тоа учесник во повеќе мировни мисии на НАТО силите, одликуван со ордени и заслуги за државата не е добар кадар?

Малчески: Нели бевте за НАТО, како тоа учесник во повеќе мировни мисии на НАТО силите, одликуван со ордени и заслуги за државата не е добар кадар?

Во право е Десковска, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ нема слика со Боки13, не бил на ниедна нивна средба и настан! Замисли, за Устав зборуваат оние кои на криминален начин и насилно го сменија истиот! Какви лицемери!, напиша професорот Самоил Малчески на Фејсбук.

-Нели бевте за НАТО, како тоа учесник во повеќе мировни мисии на НАТО силите, одликуван со ордени и заслуги за државата не е добар кадар?
#ЕфтиниФолиранти
#СмешнаМинистерка
п.с. по истиот основ и предлогот на СДСМ за дополнителен заменик во МВР е спорен ама “правничката” Десковска молчи за тоа!
#ДвојниАршиниЗаИстаРабота, дадава Малчески.

Коронавирус