сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 67
home Вести

Мал авион исчезна од радарот кај Солунска Глава

Мал авион исчезна од радарот кај Солунска Глава

Мал авион попладнево исчезнал од радарот во пределот на Солунска Глава, неофицијално дознава Канал 5.

Леталото полетало од Охридскиот аеродром.Не е познато колку лица имало во авионот.

Коронавирус