петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување!

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување!

Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување, Ова францускиот претседател Емануел Макрон вечерва лично му го поорача на премиерот Зоран Заев во Париз.

Вечерва Заев е на вечера со францускиот претседател. повеќе детали од средбата се очекуваат наскоро.

Најнови вести

Коронавирус