недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 16
home Вести

Макрадули: На факултет кога бев џабе се палеа свеќи

Макрадули: На факултет кога бев џабе се палеа свеќи

Заменик министерот во животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули на својот Фејсбук профил посочи од нас зависи кого ќе слушаме и на кого ќе му веруваме.

Тој додава дека додека бил на факултет студентите, кои не учеле, залудно се молеле и палеле свеќи за да им се паднат полесни задачи.

-Венко кажа сѐ. Од секој нас зависи кого ќе слуша и на кого ќе верува. Јас како и секогаш верувам на науката. Се сеќавам, кога бев на факултет, ако студентите не научеа, залудно се молеа и палеа свеќи да им се паднат полесни задачи, напиша тој.

Коронавирус