вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 129
home Вести

„Макфакс“-анкета: Силјановска во тесно водство пред Пендаровски

„Макфакс“-анкета: Силјановска во тесно водство пред Пендаровски

Во анкета спроведена од истражувачкиот центар на Макфакс кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова води со 40,6 % од гласовите пред кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски кој има 36,9 % од гласовите.

Целосните резултати од анкетата можете да ги погледнете тука.

Локални избори 2021