сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 92
home Вести

Македонското знаме симнато и од јарболот на Водно (ФОТО)

Македонското знаме симнато и од јарболот на Водно (ФОТО)

Македонското знаме е симнато од јарболот на врвот на Водно над Скопје, а претходно тоа се случи во повеќе градови и општини низ Македонија.

Инаку, тоа не може да го направи било кој, без одлука на властите. Во врска со тоа, професорот д-р Љубомир Цуцуловски иронично коментира на Фејсбук:

– Откако го симнаа/отстранија државното знаме од врвот на Водно (Крстовар) не можам да видам од каде дува ветрот. Можеби тоа е целта?- прашува Цуцуловски.

Коронавирус