вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Македонското знаме подигнато пред седиштето на НАТО

Македонското знаме подигнато пред седиштето на НАТО

Да и посакаме добредојде на Македонија во семејството на НАТО. Ова е историски момент за неа. Придонесе кон добри соседски односи и подобра иднина за Македонија. Сега ќе се вее како 30-то знамем, истакна генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

„Исто така, да ја поздравам одлуката за Европската Унија за отпочнување на преговори. Во времиња како ова, пријателите и сојузниците се побитни како никогаш досега – додаде Столтенберг.

Коронавирус