четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 57
home Вести

Македонското МНР со нови информации по пожарите во околината на Атина

Македонското МНР со нови информации по пожарите во околината на Атина

Заклучно со 15:00 часот, македонски државјани не се обратиле за помош во нашата Канцеларија за врски во Атина, соопштија денеска од македоснкото МНР.

Наведуваат дека во моментов немаат официјални информации од грчките институции за жртвите и повредените во катастрофалните пожари.

Од МНР препорачуваат државјаните на Република Македонија да избегнуваат патувања во регионите зафатени од пожарите. Контакт телефонот на Канцеларијата за врски во Атина е 0030 694 474 3071.