вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 186
home Вести

Македонско знаме во сите амбасади спуштено на половина копје

Македонско знаме во сите амбасади спуштено на половина копје

Министерството за надворешни работи, ја известува јавноста дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот КОВИД центар во болницата во Тетово, во сите Амбасади и Мисии во странство ги спушти знамињата на половина копје за времетраење на деновите на жалост.

Од МНР информираат дека сите закажани настани, приеми и промоции во рамките на амбасадите и мисии во деновите на жалост се откажани.

Локални избори 2021