петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 167
home Вести

„Македонско девојче“ се пее во Етиопија: Погледнете како пеат дечињата на домородните племиња во Африка на македонски јазик

„Македонско девојче“ се пее во Етиопија: Погледнете како пеат дечињата на домородните племиња во Африка на македонски јазик

Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со дoмopoднитe луѓе на границата помеѓу Етиопија и Јужен Судан, гласи пораката под видеото што на Фејсбук го објавува Билјана Јуруковски.

Погледнете го видеото и слушнете како познатата песна се пее во Африка.

Најнови вести

Коронавирус