понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 156
home Вести

Македонските ТИГРИ со најдобар резултат на натпреварувањето за специјални единици во Јордан (Видео)

Македонските ТИГРИ со најдобар резултат на натпреварувањето за специјални единици во Јордан (Видео)

Македонските ,,Тигри” уште еднаш покажаа дека се меѓу најдобрите специјални единици во светот. Имено македонската специјална единица освои прво место на натпреварувањето во Аман, Јордан на 11-тото по ред натпреварување KASOTC. Браво момци!

 

Најнови вести

Коронавирус