недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 55
home Вести

Македонските граѓани никако да ја научат лекцијата- полицијата со рекорден број на казни за само 24 часа!

Македонските граѓани никако да ја научат лекцијата- полицијата со рекорден број на казни за само 24 часа!

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 504 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус