среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Македонскиот бизнисмен стана татко по петти пат – објави фотографија со бебето и го откри неговиот пол (ФОТО)

Македонскиот бизнисмен стана татко по петти пат – објави фотографија со бебето и го откри неговиот пол (ФОТО)

Бизнисменот и директор на ФОН, Сефер Цановски стана татко по петти пат. Неговата сопруга Сезан утрово на свет донесе женско бебе.

Нивната нова наследничка се вика Адила Дафне, а Сефер веднаш радосноата вест ја сподели со неговите пријатели на социјалните мрежи. Ова е трето дете на Сефер и Сезен, Германка со турско потекло. Од бракот со Лејла Рамковска има две деца.

-Добредојде Адила Дефне Цаноска. Да бидеш здрава, жива и бериќетна со најубав к’смет на цел свет“ – стои како коментар на објавата.

Коронавирус