вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 192
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Вести

МАКЕДОНСКИ БРОД: Дежурниот лекар од Прилеп тестиран на КОРОНА – хоспитализиран на инфективно Прилеп

МАКЕДОНСКИ БРОД: Дежурниот лекар од Прилеп тестиран на КОРОНА – хоспитализиран на инфективно Прилеп

Доктор, општ лекар во Брза Помош во Македонски Брод, прв братучед на пратеничкa од власта, чиј сопруг е директор на болницата во Прилеп, според документите, е тестиран за Ковид19 и добиен е резултат 7 дена после тестот.

Оваа информација, од јавен интерес, која ја објави Вечер.мк, е објавена со заштита на личните податоци, заради заштита за јавното здравје и спречување ширење паника, во време на вонредна состојба.

На 12 април е примен, хоспитализиран на инфективно во Прилеп. Тимот од Брза помош во Македонски Брод, до овој момент, сеуште не е во изолација.

Сеуште не се дозволува оваа информација да се сподели со јавноста и медицинскиот персонал во Македонски Брод.

Најнови вести

Локални избори 2021