петок, 7. август 2020. Вести денес: 107
home Вести

Македонски бизнисмен од Италија со порака до Македонците: Да го заокружиме бројот 14 за спас и обнова на Македонија

Македонски бизнисмен од Италија со порака до Македонците: Да го заокружиме бројот 14 за спас и обнова на Македонија

Мунир Шемси македонски бизнисмен кој живее и работи во Италија преку видео порака ги повика сите граѓани на 15 јули да гласаат сите за да покажат колку навистина ја сакаат Република Македонија.

-Да се вратиме во нашата татковина и низ цела Македонија да го заокружиме бројот 14, број кој е за спас на Македонија, број кој го враќа достоинството на Македонија, број кој значи обнова за Македонија, вели во видео обраќањето тој.

Makedonija ne povikuva!!!🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Posted by Munir Semsi on Monday, July 6, 2020

Коронавирус