петок, 17. септември 2021. Вести денес: 133
home Вести

ОБНОВЕНО: Косовски автобус се преврте во Хрватска, најмалку тројца загинати десетимина повредени

ОБНОВЕНО: Косовски автобус се преврте во Хрватска, најмалку тројца загинати десетимина повредени

Страшна сообраќајна незгода се случила утрово во близина на Славонски Брод, Хрватска. Автобус со македонски таблички на автопатот А3, излета од патот, а загинаа три лица, додека десетмина се повредени, јавуваат хрватските медиуми.

Полицијата дојавата ја добила околу 6:20 часот. Несреќата се случила во близина на наплатната рампа.

Полицијата врши увид, додека патниот правец бил затворен, а возилата се насочуваат по алтернативни правци.

Коронавирус