среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 97
home Вести

Македонската кошарка остана посиромашна за уште едно познато име – почина Љубиша Петковиќ

Македонската кошарка остана посиромашна за уште едно познато име – почина Љубиша Петковиќ

Почина Љубиша Петковиќ (1959-2020), творецот на шампионската екипа на Младинец Изградба Комерц, објави Кошаркарска федерација на Македонија.

Петковиќ беше долго време во женската кошарка во Македонија.

Сочувство до семејството!

Најнови вести

Коронавирус