вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 142
home Вести

Македонија се гуши и денеска – Ова се најзагадените градови

Македонија се гуши и денеска – Ова се најзагадените градови

Воздухот и денеска е загаден во Македонија, а „рекордер” од градовите е Тетово.

Делови од Скопје и Куманово се средно загадени.

Инаку, на air visual утрово Скопје е 25-от најзагаден град во светот, а вчера беше на 11-то место.

Завчера пак најзагадени беа Ново Лисиче од скопските населби, потоа Струмица и Тетово.

Најнови вести