петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Вести

Македонија се гордее со вас двајца: Симон со убави зборови и прегратка за Дејан (ФОТО)

Македонија се гордее со вас двајца: Симон со убави зборови и прегратка за Дејан (ФОТО)

Симон Трпчевски објави фотографија со Дејан Георгиевски. Македонија се гордее со нив, едниот наш достоен претставник во музиката, другиот во спортот.

„По големиот концерт синоќа во Белгија, со маестро Максим Венгеров – ПОБЕДНИК во мојата професија, уште една радост и чест денес на скопскиот аеродром, враќајќи се дома од Токио, гордоста на Македонија, нашиот Олимписки ПОБЕДНИК во Таеквондо, Дејан Георгиевски. Браво мајсторе“ – напиша Симон!

Коронавирус