недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Македонија под снег: Вечерва падна првиот снег и во Скопје, еве што најавуваат метеоролозите (ФОТО)

Македонија под снег: Вечерва падна првиот снег и во Скопје, еве што најавуваат метеоролозите (ФОТО)

Прогнозата на метеоролозите за вечерва се исполни.

Во моментов во повеќе градови низ Македонија вклучувајќи го и главниот град врне снег.

Според УХМР снег ќе врне и утре, а од среда и четврток не очекува стабилно и суво време со пониски утрински температури.