четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 158
home Вести

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Утрово забелеа речиси сите планини во земјава, снег најмногу во туристичките центри (ФОТО)

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Утрово забелеа речиси сите планини во земјава, снег најмногу во туристичките центри (ФОТО)

Прогнозата на метеоролозите речиси се исполни, снег утрово има на речиси сите повисоки планини во земјава.

Снегот е добредојден за туристичките скијачки центри во земјава како што се Маврово, Попова Шапка, Крушево, Пониква и Копанки.

Според фотографиите може да се забележи дека утрово имаме насекаде снег и сонце.

УХМР инаку најавава снег и за во следните денови.

Коронавирус