среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 64
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

„Македонија пат“: Врнежи од снег надоаѓаат од север, да се вози внимателно

„Македонија пат“: Врнежи од снег надоаѓаат од север, да се вози внимателно

Поради интензивните врнежи од снег кој надоаѓа од север на учесниците во сообраќајот им се препорачува прилагодување на брзината кон условите на патиштата во зимски услови, апелира во утринскиот извештај ЈП „Македонија пат“.

Потребно е особено внимателно управување на возилата на планинските премини.