четврток, 5. август 2021. Вести денес: 84
home Вести

Македонија отвора амбасада во Братислава

Македонија отвора амбасада во Братислава

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе престојува во работна посета на Словачка по повод официјалното отворање на Амбасадата на земјава во Братислава, со што ќе биде официјализирано нашето дипломатско претставување во оваа пријателска држава, соопшти МНР.

На отворањето на нашата Амбасада во Братислава ќе присуствуваат шефот на дипломатијата Османи и неговиот словачки колега, министерот за надворешни и европски работи Иван Корчок.

Коронавирус