вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 47
home Вести

МАКЕДОНИЈА ОД УТРЕ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ- еве на кој начин ќе може да се влезе во државата

МАКЕДОНИЈА ОД УТРЕ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ- еве на кој начин ќе може да се влезе во државата

Владата донесе одлука од утре, 17 јуни, да се отворат сите гранични премини во земјата со примена на мерките што се активни, при што за влез во Северна Македонија е задолжително да се приложи валиден негативен ПЦР тест, не постар од 72 часа, напиша техничкиот премиер на Владата, Оливер Спасовски.

-Останува и мерката за потпишување „Изјава за задолжителна самоизолација во траење од 14 дена“, врз основа на која Државниот санитарен и здравствен инспекторат изготвува Решение за здравствен надзор и домашна самоизолација, која ја контролира МВР- стои во објавата на премиерот.

Владата донесе одлука од утре, 17 јуни, да се отворат сите гранични премини во земјата со примена на мерките што се…

Gepostet von Oliver Spasovski am Dienstag, 16. Juni 2020

 

Најнови вести