сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 15
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Македонија неделава ја зафаќа тропски бран- претпладне „пекол“, попладне дожд, грмежи и град- детална временска прогноза за цела недела

Македонија неделава ја зафаќа тропски бран- претпладне „пекол“, попладне дожд, грмежи и град- детална временска прогноза за цела недела

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела.

Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени.

До средината на неделата претежно во попладневните часови понекаде ќе има појава на изолирана нестабилност со пороен дожд, грмежи и услови за појава на град, соопшти УХМР.

Парламентарни избори 2020