среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Македонија на високо 6-то место во Европа по бројот на смртност на милион жители

Македонија на високо 6-то место во Европа по бројот на смртност на милион жители

Македонија, за жал, се наоѓа на 6то место во Европа заради високата стапка на смртност од Ковид19, со 901 починат на популација од 1 милион жители.

-Ова е само еден значаен показател дека изјавите на министерот за здравство и Д-р Караџовски дека “се е под контрола” се само обид за релативизирање на овој трагичен биланс на жртви, наши сограѓани, пишува на Фејсбук, Антонио Милошоски.

Најнови вести

Коронавирус