недела, 31. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Македонија ја заврши акцијата за помош на настраданите во земјотресите во Албанија

Македонија ја заврши акцијата за помош на настраданите во земјотресите во Албанија

Црвен крст денеска ќе информира за сите детали по повод завршување на акцијата за помош и поддршка на настраданото население од земјотресите кои ја погодија соседна Република Албанија.

Ќе бидат презентирани донаторите и резултатите од кампањата.

Најнови вести

Коронавирус