петок, 20. мај 2022. Вести денес: 148
home Вести

Македонија ја гледам со германски систем, американско образование, француска култура и македонски менталитет

Македонија ја гледам со германски систем, американско образование, француска култура и македонски менталитет

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостуваше во шоуто „Еден на Еден“, но во вчерашната епизода не беа објавени сите разговори со водителот Жарко Димитриоски.

На „Фејсбук“ е објавен дел од разговорот што не го гледавме во етер, а во него Мицкоски одговара како која земја ја гледа Македонија во иднина.

Видеото видете го на следниот линк:

МИЦКОСКИ – АКО СТАНАМ ПРЕМИЕР

Ако станам премиер, би сакал да ја имаме дисциплината на Германците и образовниот систем на САД. Христијан Мицкоски во #1на1, веб ексклузива!

Gepostet von Eden na Eden am Montag, 20. Januar 2020

Најнови вести

Коронавирус