сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 116
home Вести

Македонија и Србија ќе градат заедничка гранична железничка станица

Македонија и Србија ќе градат заедничка гранична железничка станица

Македонија и Србија ќе градат заедничка железничка станица на која ќе има заеднички гранични  и инспекциски служби и заедничка царина.

Проценетата вредност е околу 4,5 милиони евра, а проектот за изградба ќе биде презентиран денеска во ЕУ инфо центарот во Скопје.

На настанот најавено е обраќање на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески

МИА

Најнови вести

Локални избори 2021