вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

Македонија е во жолта фаза, а допрва следуваат горештини: Временска прогноза за месец јули

Македонија е во жолта фаза, а допрва следуваат горештини: Временска прогноза за месец јули

Ова е временската прогноза за цел месец јули.

Почна месец со пеколни температури и повремено со невреме.

Македонија деновиве веќе е во жолта фаза.

 

Коронавирус