петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 229
home Вести

Македонија е лидер на новозаразени од коронавирус

Македонија е лидер на новозаразени од коронавирус

Македонија е лидер на новозаразени од коронавирус во Европа.

И покрај ваквата статистика, власта во државава не се одткажува од идејата за брзи избори.

Денес во Македонија има 162 новозаразени, а имаме и 9 починати за едно деноноќие, што е највисока бројка до сега од самиот почеток на пандемијата.

Но овие податоци не ја спречија власта на СДСМ и Зоран Заев денес да снимаат спотови за предизборна кампања, која се уште не се знает кога ќе почне.

Коронавирус