вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 119
home Вести

Македонија денеска со највисок број на случаи на коронавирус

Македонија денеска со највисок број на случаи на коронавирус

Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за МИА од Институтот за јавно здравје.

Од новодијагностицираните случаи со Ковид-19, најголем број се од Скопје.

Ова највисок број на заразени во еден ден во земјава. Досега најмногу заболени 107 беа евидентирани на 16 април.